Kobieta na szczeblu szefa nie jest niczym dziwnym w obecnych czasach, wiele kobiet prowadzi własną działalność gospodarczą, przykładowo zakłady fryzjerskie, czy salony kosmetyczne, jednak po czym poznać taką prawdziwą kobietę szef?

Zastanawiając się kobieta szef co ją charakteryzuje to przede wszystkim musi skuteczność w działaniu, ponieważ gdyby nie to, najzwyczajniej nie miały by własnych działalności.
Musiały stworzyć pewien biznes plan którego się trzymały i skutecznie realizowały wszystkie założenia.
Tę cechę widać na pierwszy rzut oka, zwłaszcza w momencie kiedy taka kobieta musi podjąć jakąś decyzję albo musi wykonać konkretne zadanie, wtedy możemy zobaczyć skutecznie działanie, poprzedzone schematem w głowie.
W bardzo dużej ilości przypadków kobiety które zarządzają firmą muszą przejawiać wysoki poziom inteligencji, dlaczego?
Założenie i prowadzenie sukcesywnie firmy nie jest łatwym zadaniem i do tego potrzeba strategicznego i taktycznego myślenia.
Coraz więcej kobiet znajduje się na liście Forbes – https://pl.wikipedia.org/wiki/Forbes
Co jest kolejnym dowodem na to, że kobieta może być świetnym szefem.

Inną cechą, która nie jest oczywista jest podzielność uwagi, większość ludzi sukcesu musi posiadać podzielność uwagi, ponieważ w momencie kiedy prowadzi się firmę, bądź kilka firm trzeba robić kilka rzeczy na raz, przykładowo dopinanie klienta, umawianie spotkania, zarządzanie zespołem itp.
Nie jest to łatwe zadanie, dlatego kiedy widzimy kogoś kto prowadzi firmę i robi kilka rzeczy na raz znaczy to, że ma podzielność uwagi.

Ostatnią, dość oczywistą cechą jest konsekwencja otóż to, osoby odnoszące sukces w jakiejkolwiek dziedzinie są z pewnością osobami konsekwentnymi w swoich działaniach, wiedzą, że nie mogą odpuścić.
Kobiety prowadzące własne firmy, prowadzą je dlatego, że konsekwentnie je budowały, rozwiązywały napotykane problemy, umiały zarządzać budżetem, oraz bardzo dużo poświęciły na edukacje w umiejętności prowadzenia takiej działalności gospodarczej.

W Polsce cały czas istnieje stereotyp – “jak szef to tylko mężczyzna” dlatego cały czas kobiety mają “pod górkę” jednak z roku na rok można zauważyć, że coraz więcej osób zmienia zdanie i faktycznie uważa, że kobiety nie raz są lepszym szefem niż mężczyzna.
Są kobiety które mają międzynarodowe firmy, jeżdżą po całym kontynencie, nie raz nawet po całym świecie w sprawach biznesowych.
Bardzo często też kobiety zajmujące się sportem zawodowo prowadzą wszelakie firmy i działalności gospodarcze.