Planujesz zakup nowego samochodu i nie wiesz co zrobić ze swoim starym autem, które dzielnie służyło przez wiele lat? Przed takim dylematem każdego dnia staje wiele osób, które swoje cztery kółka postanawiają zamienić na nowszy model. Rozwiązań w takiej sytuacji jest co najmniej kilka, warto się zastanowić, które z nich wybrać, aby było najbardziej optymalne.

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu

Jedną z dostępnych opcji jest wystawienie ogłoszenia o sprzedaży samochodu na jednym z serwisów internetowych. Taka sprzedaż będzie wymagała odrobiny zaangażowania ze strony sprzedającego, trzeba bowiem napisać szczegółowe ogłoszenie zawierające wszystkie najważniejsze informacje o pojeździe. Aby uatrakcyjnić takie ogłoszenie, warto dodać do niego również kilka zdjęć prezentujących pojazd. Na tym się jednak nie kończy, wręcz przeciwnie – to dopiero początek długiej drogi. Po krótszym lub dłuższym czasie, właściciel pojazdu zacznie otrzymywać zapytania od potencjalnych kupców. Na każde z nich trzeba odpowiedzieć, a w razie dalszego zainteresowania umówić się na oglądnięcie samochodu i jazdę próbną. Zanim dojdzie do finalizacji transakcji, takich spotkań może być bardzo wiele. Wystawienie samochodu na sprzedaż jest opłacalne tylko pod warunkiem, że samochód znajduje się w dobrym stanie technicznym, ma odpowiednią wartość, a jego właściciel dysponuje czasem, by zająć się sprzedażą samochodu na własną rękę, a przy okazji motoryzacja to jego hobby i jest w stanie właściwie wycenić wartość pojazdu. Czy są jakieś inne możliwości?

Skup samochodów – gotówka od ręki

Innym rozwiązaniem, które z uwagi na brak czasu wybiera coraz więcej osób, jest sprzedaż samochodu do skupu. Jak to działa? Zasada, na jakiej działa skup aut jest bardzo prosta. Wystarczy umówić się na odebranie samochodu i ustalić cenę za niego. Większość firm oferuje gotówkę w dniu zawarcia transakcji. Samochód odbierany jest od właściciela po uprzednim umówieniu terminu spotkania. Skupowane są zarówno samochody o dobrym stanie technicznym, jak i te powypadkowe. Wstępną wycenę można otrzymać po wypełnieniu formularza, w którym trzeba określić podstawowe dane pojazdu, między innymi markę, rok produkcji, to czy był serwisowany w ASO oraz, czy był garażowany. Dobrej jakości zdjęcia ułatwią wycenę. Sprzedaż samochodu w skupie to wygodne rozwiązanie, nie trzeba spotykać się z wieloma osobami, a transakcję, po zawarciu stosownej umowy można załatwić od ręki. Warto sprawdzić ofertę, gdyż może okazać się bardzo korzystna!