Co nieco historii gier liczbowych w naszym kraju, czyli w Polsce

Można by sądzić, że lotto zaczęło się całkiem niedawno i dopiero od niedawna możemy wzbogacić się w ten bardzo szybki, ale jednak nie do końca pewny sposób. Nie jest to jednak tak do końca prawda, bo tak naprawdę historia gier liczbowych zaczęła się już w osiemnastym wieku, a trwa do dzisiaj, bo służy ona przecież nie tylko dobrej zabawie, ale również i łatwemu i szybkiemu wzbogaceniu się właśnie.

Jak się więc to wszystko rozpoczęło?

Najbardziej pewne, ale i zarazem najstarsze wzmianki o zastosowaniu jakiegokolwiek systemu gier liczbowych w Polsce sięgają – jak już zresztą zostało wyżej wspomniane – aż osiemnastego wieku, bo pochodzą aż z roku 1748. Wtedy to właśnie została zorganizowana pierwsza – należy zaznaczyć, że była to pierwsza udokumentowana, a nie pierwsza w ogóle! – w historii naszego kraju grę, w której to przewidziano aż dwa losowania, a cały zysk z tej właśnie gry został przeznaczony na tak zwane cele dobroczynne. Niestety, historia Polski nie weryfikuje i nie podaje, na które to konkretnie cele została przeznaczona jakaś suma, warto jednak sądzić, że chodziło o pomoc chorym, lub też najuboższym ludziom.

W tym samym roku Stanisław Konarski – czyli ten sam człowiek, który założył Collegium Nobilium, napisał, że loteria jest czymś dobrym i sprawiedliwym, niesie pożytek dla społeczeństwa, sięga czasów starożytnego Rzymu, a nikt na niej nie traci. Wręcz przeciwnie, przynosi ona zysk nie tylko finansowy, ale również i w postaci dobrej zabawy, czyli na przykład dostarcza nie tylko i jedynie zabawy, ale również na przykład i łagodzi spory, poprzez rozładowanie napięcia poprzez grę właśnie.

Dopiero jednakże w 1768 roku, czyli naprawdę bardzo wiele lat później, bo aż dwadzieścia, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę, dzięki której loteria państwowa stała się legalnym źródłem dochodu dla Skarbu Państwa. Od tamtej pory nie służyła więc już tylko i jedynie rozrywce, ale również i także powiększaniu zysków kraju, a wiadomo, że im kraj bogatszy, tym i bogatsi będą przecież również i także jego mieszkańcy.

Co się okazuje, kilka lat później nadzór nad loterią musiano przekazać Włochom, gdyż Polska była im dłużna pewną znaczą sumę za niespłaconą pożyczkę, jednakże niedługo później loteria państwowa znów stała się naprawdę państwowa, bo wróciła w nasze, czyli w polskie, ręce.

Daleko jednakże jeszcze wtedy było do tego, abyśmy mogli sobie sprawdzić na przykład mini lotto wyniki na stronie internetowej Totalizatora Sportowego, czy też obejrzeć kolejne losowanie w telewizji, czy też na przykład za pomocą użycia sieci internetowych. W międzyczasie zarówno same systemy growe, jak i ich organizatorzy musieli przejść naprawdę wiele przekształceń, do tego zanim poznaliśmy zakłady sportowe w obecnej formie, to z początku trzeba było nawet zdać specjalny egzamin, żeby w ogóle móc taką kolekturę założyć! Do tego potrzebne również było jeszcze i zapłacenie naprawdę bardzo wysokiej kaucji oraz specjalny dokument poświadczający nasze ”moralne prowadzenie się”!