Wybór mebli do salonu to zawsze nie lada wyzwanie, bo przecież salon to najważniejsze pomieszczenie w przestrzeni całego domu. Każdemu z nas zależy na stworzeniu komfortowego, przyjemnego oraz modnego miejsca wypoczynku. Dodatkowo, salon jest wizytówką każdego domu, więc marzeniem każdego z nas jest, aby wszystko znajdowało się tam na swoim miejscu, a meble zachwycały swoim niebanalnym wyglądem.

Jakie meble do salonu są najlepsze? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ odpowiedź uzależniona jest od kilku bardzo ważnych czynników. Przede wszystkim od naszego gustu oraz rodzaju przestrzeni, którą przyszło nam umeblować. Widomym jest, że w salonie królują meble tapicerowane, ale jest grupa osób, która również stawia na meble drewniane bądź rattanowe – czy to dobry wybór i które z nich są bardziej użyteczne w takim pomieszczeniu jak salon?

Meble rattanowe w domu – czy warto?

Meble wykonane z rattanu to niewątpliwie bardzo odważna decyzja, jeśli chodzi o umeblowanie domowego salonu. W większości przypadków takie meble znajdujemy na taras ach, w ogródkach oraz altanach. Dlaczego nie najlepiej sprawdzają się one w domu? Przede wszystkim dlatego, że są znacznie mniej funkcjonalne niż tradycyjne zestawy wypoczynkowe tapicerowane. Dodatkowo, kanapa wykonana z rattanu nie rozkłada się, więc nie może zostać dodatkowym miejscem do spania w domu.

Meble drewniane w salonie – jakie?

Trudno jest mówić o wypoczynkowych meblach w salonie wykonanych z drewna. Drewno powinno zostać raczej zarezerwowane dla zestawu stołu, krzeseł oraz komód lub szafek. Wypoczynkowe meble z drewnianym wykończeniem to raczej propozycja dla przestrzeni utrzymanych w stylu klasycznym, czy stylu retro. Dodatkowo, dzisiaj takie połączenie nie jest zaliczane do najpopularniejszych, więc trudno znaleźć meble w takim stylu. Postaw na tradycyjny zestaw wypoczynkowy obity tkaniną, a na pewno będzie to najlepsze rozwiązanie z możliwych.