W ostatnim czasie rynek usług finansowych zalewają oferty darmowych pożyczek. W pierwszej chwili takie oferty mogą wydawać się podejrzane, bo przecież każda firma powinna być nastawiona na zysk. Skąd więc darmowe pożyczki? Rozwiązanie tej sprawy jest bardzo proste. Produkty takie jak darmowe pożyczki są jak najbardziej wiarygodne, a firmy pożyczkowe prześcigają się w ofertach skrojonych na miarę klienta. W jaki sposób można zaciągnąć taką pożyczkę i czy jest ona dostępna dla każdego?

O co chodzi w darmowych pożyczkach?

Firmy oferujące pożyczki chcąc przyciągnąć nowych klientów, proponują pożyczki za darmo. Przeważnie produkt ten przeznaczony jest tylko dla nowych klientów. Każdy, kto jeszcze w danej instytucji finansowej nie zaciągnął wcześniej żadnego zobowiązania finansowego, ma szansę skorzystać z pożyczki, która nie jest oprocentowana. Co ważne, za jej udzielenie firma pożyczkowa nie pobiera także żadnej pożyczki. Oznacza to, że klient w wyznaczonym czasie spłaca dokładnie tyle, ile pożyczył. O taką pożyczkę może ubiegać się każda osoba, która ukończyła osiemnasty rok życia, jednak jej udzielenie w konkretnym przypadku uzależnione jest od indywidualnej oceny potencjalnego klienta i wewnętrznych przepisów konkretnej firmy pożyczkowej. Jest to rozwiązanie korzystne z punktu widzenia klienta, może on bowiem skorzystać z dodatkowych pieniędzy bez konieczności spłaty dodatkowych odsetek.

Jak zaciągnąć pożyczkę?

Pożyczki pozabankowe są dostępne między innymi przez internet. Chcąc otrzymać taką pożyczkę, trzeba wypełnić formularz, w którym podaje się swoje dane osobowe, a także podstawowe dane finansowe, takie jak na przykład wysokość miesięcznych dochodów oraz źródło ich pochodzenia. Niekiedy trzeba wskazać także wysokość miesięcznych wydatków oraz określić czy posiada się już zadłużenie w innych firmach. Co ważne, taką darmową pożyczkę można otrzymać tylko raz w konkretnej instytucji. Każde kolejne zobowiązanie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami, takimi jak odsetki od kwoty bazowej czy prowizja za udzielenie pożyczki. Pożyczka zaciągana w pozabankowej instytucji finansowej może zostać spożytkowana na dowolny cel. Można w ten sposób zasilić domowy budżet gdy zaistnieją niespodziewane wydatki. Jest to prosty sposób na dodatkową gotówkę, który dostępny jest także dla osób posiadających już zadłużenia. W zależności od oferty konkretnej firmy darmową pożyczkę można otrzymać na kwotę od kilkuset złotych, do nawet kilku tysięcy – wysokość udzielanej pożyczki może być różna w przypadku różnych osób.