Niespodziewane wydatki

W życiu każdego z nas pojawiła się sytuacja, w której potrzebowaliśmy dodatkowego zastrzyku gotówki. Mogło wiązać się to z problemami z autem, nagłym uszkodzeniem w mieszkaniu lub po prostu możliwością spełnienia naszego największego marzenia. Niestety tylko niewielka część Polaków posiada na koncie odłożone awaryjne oszczędności, które pomagają nam w takich sytuacjach. Większość z nas musi poszukać innego źródła gotówki, dlatego wiele osób ostatecznie decyduje się na pożyczenie funduszy. Do wyboru mamy dwie drogi pożyczanie od znajomych lub skorzystanie z pomocy banku, bądź firmy świadczącej usługi pożyczkowe.

Kiedy możemy zdecydować się na pożyczkę?

Skorzystanie z oferty jaką posiadają dla nas banki daje nam wiele możliwości. Możemy zapożyczyć się w związku z wymarzonymi wakacjami, przyjęciem dziecka lub w momencie gdy chcemy kupić nowy, drogi produkt w okazyjnej cenie. Firma udzielająca nam pożyczki nie interesuje się w jakim celu decydujemy się zawrzeć z nimi umowę. Warto jednak samemu dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i zdecydować czy pożyczka jest nam w danym momencie bardzo potrzebna oraz z oferty, którego banku chcemy skorzystać. Porównując propozycję różnych firm warto ocenić rrso, które często pokazuje nam ogromne różnice pomiędzy poszczególnymi pożyczkami, dzięki temu możemy uniknąć podpisania umowy niekorzystnej dla nas i naszej sytuacji finansowej.

Pożyczka od znajomego

Kolejną możliwością z jakiej możemy skorzystać jest pożyczenie pieniędzy od przyjaciół lub rodziny. Jest to jednak rozwiązanie, które każdy z nas pozostawia sobie na naprawdę wyjątkowe sytuacje takie jak uszkodzenie auta. Wiąże się to z brakiem chęci pożyczania od bliskich. Nie wiemy dokładnie co jest naszą główną motywacją do unikania tego rozwiązania, jednak widzimy dobrze, że większość z nas decyduje się na skorzystanie z oferty firmy pożyczkowej niż wsparcia osób bliskich. Być może wiąże się to z problemami związanymi ze spłatą lub zniszczeniem dobrej opinii.

Lepiej pożyczać, czy nie kupować

Nadal wiele osób decyduje się na skorzystanie z oferty firm pożyczkowych w celu zakupu nowego produktu takiego jak telewizor lub samochód. Według nas warto zastanowić się nad tym działaniem. Oczywiście w momencie, gdy potrzebujemy tego produktu nie powinniśmy się zastanawiać, jednak jeśli jest to tylko nasza zachcianka, być może powinniśmy zrezygnować z niej i lepiej zarządzać naszymi sprawami finansowymi.